שמי אליסיה וגה, מדריכה, יועצת ופסיכותרפיסטית בתחום המין והמיניות. לתחום הגעתי לפני כ-15 שנים. בתחילת דרכי, העברתי שיעורים למיניות בריאה בקרב ילדים, נוער, מורים, חיילים והורים. כפי שאתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם, אלה היו השיעורים הפופולריים ביותר בקרב אותם תלמידים, הרבה יותר משיעורי הגאוגרפיה או הכימיה.

 

אישית בתור ילדה-נערה, לא זכיתי לחינוך מיני. זהו היה תחום לא מדובר. בדיעבד, אפשר להבין מהיכן הגיעו המניעים שלי לעסוק בתחום.
לנהל שיח חינוכי או טיפולי על נושא מין ומיניות, מהווה עבורי סוג של שליחות ואולי גם, סוג של תיקון.

על עצמי

אליסייה וגה יועצת מינית

לימודים מקצועיים בתחום:

 

את התאוריות בחינוך למיניות רכשתי ב"האגודה לתכנון המשפחה", איתם עבדתי מספר שנים ודרכם העברתי סדנאות בקרב אוכלוסיות שונות. הנני מוכרת כמחנכת מוסמכת למיניות בריאה.

את השכלתי בטיפול המיני רכשתי ב"תכנית הכשרה דו-שנתית לטיפול מיני", באוניברסיטת בר- אילן, תכנית המוכרת ע" איט"ם, האגודה למטפלים מיניים בישראל. איט"ם הינו האיגוד היחיד הרשמי-ממלכתי בישראל למטפלים מיניים מורשים.

כיום אני בשלבים מתקדמים להתמחות לקבלת מטפלת מינית מוסמכת. תפקדתי כחלק מהצוות של המרכז לרפואה מינית בבה"ח שיבא וכיום אני ממשיכה במרפאה לטיפול מיני במרכז רפואי שיקומי רעות, בתל אביב.

בנוסף, אני בעלת תואר ראשון בסיעוד ובעלת תואר שני בהנחיית קבוצות וזו הסיבה שאני מאוד אוהבת לעבוד עם קבוצות של אנשים. כן, נכון, בהשכלתי הבסיסית אני אחות בעלת התמחות בפסיכיאטריה ובעיניי זהו השילוב האופטימלי בין אשת טיפול המשלבת ידע וניסיון מתחום בריאות הפיזית, לבין ידע וניסיון מתחום בריאות הנפש.
הגישה הטיפולית שלי וזו שאני דוגלת בה היא ביו-פסיכו-סוציאלית, כלומר, גישה הוליסטית.
גישת טיפול בגובה העיניים מאופיינת בטיפולים קצרי מועד, בהכוונת גישת ה-CBT והפסיכולוגיה החיובית.

בכל לבי אני מאמינה, שחינוך למיניות טובה ובריאה, יכול למנוע קשיים רגשיים ותפקודיים בחיינו ולכן, יש את הצורך ללמד מיניות בריאה לפני שתתבצר מיניות חולה.

ההשכלה שרכשתי בתחומי המיניות, ניסיוני בעבודה בתחום הבריאות יחד עם ניסיוני בעבודה עם קבוצות ועם יחידים, מאפשרים לי לעסוק בנושא מיניות האדם בצורה נינוחה, כנה, פתוחה, נעימה, מעשירה ומקדמת.
 

אשמח לחלוק מהידע והניסיון המקצועיים שלי על מנת לקדם את אלה שמעוניינים בשינוי מהותי באורח ובאיכות חייהם.
אל תתנו להתלבטויות, לפחדים או לאי-נעימות לעצור אתכם.


אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר עוד היום.

בקליניקה הפרטית שלי בכפר סבא אני מקבלת נשים, גברים וזוגות.