top of page
  • תמונת הסופר/תAlicia Vega

הוא רוצה והיא לא

עודכן: 29 בפבר׳ 2020

איך לגרות אישה פנה אליי גבר בסביבות גיל ה-50 בתלונה שאשתו לא חושקת בו. ביקשתי ממנו דוגמא של סיטואציה בה הוא חש את חוסר העניין שלה, וכך הוא סיפר לי: "שבוע שעבר, אשתי שכבה במיטה וקראה ספר. איך שאני ראיתי אותה ככה, לא יודע למה, מיד חשקתי בה. נכנסתי מיד למיטה ושמתי את הידיים שלי על השדיים שלה. בתגובה היא הדפה אותי והרגשתי הכי מתוסכל בעולם! האישה הזאת היא פשוט פריג'ידיט!"

ובכן, אספר כאן שבמשך הרבה שנים נשים נשפטו בקשר לדחף המיני שלהן, על פי המודל הליניארי שהביאו לתודעתנו החוקרים מסטרס וג'ונסון, בשנת 1997. המודל הגדיר ארבעה שלבים והוא נקרא, מעגל התגובה המיני: שלב 1. ריגוש/עוררות, מתייחס לשינויים הגופניים החלים עם התחלת הפעילות המינית נשימות מהירות, דופק מואץ, זקפה, פטמות זקורות, רטיבות נרתיקית והרבה, הרבה חשק. שלב 2. המישור, הוא נקודת הגירוי הגבוהה ביותר לפני האורגזמה.עיקר ההנאה, היא כאן. שלב 3. האורגזמה, מהווה את שיא ההנאה המינית, והינה הנקודה בה המתח המיני משתחרר. זהו שלב פורקן המתח המיני. זה השלב בו העולם חדל מלהתקיים והראש נטול תוכן. העוסקים במדיטציה שואפים להגיע לנקודה הזאת ללא גירוי מיני וחלקם מצליחים, קורים לזה נירוונה, או "המוות הקטן" כפי שאורגזמה מכונה בצרפתית. זהו השלב הקצר מכל ארבעת השלבים. שלב 4. הרגיעה/רזולוציה מופיע לאחר האורגזמה ומתאפיין בהרגשה כללית של רפיון וחזרת הגוף למצבו טרם הפעילות המינית. זהו השלב בו הגבר מתהפך על הגב עוצם עיניים, פותח ת'פה ומתחיל להשמיע צלילים משונים...נחירות

גבר יכול לומר: "היום בא לי סקס ולא מעניין אותי כלום..." זהו דחף מיני נטו, אצל נשים זה קצת שונה. בשנת 1974,הלן זינגר קפלן, הכניסה את מימד החשק המיני לדגם תלת שלבי שכלל: חשק מיני, עוררות, אורגזמה וכך התייחסו לראשונה ל"עוררות המחשבתית". מה לא היה ברור שצריך לפנטז לפני? גבר יראה תמונה של אישה סקסית מראה את השדיים ויכול בקלות לחוות זקפה, אישה תראה תמונה של גבר סקסי מראה את אבר מינו ולא בטוח שיהיה זה, מה שיביא אותה להרטיב את התחתונים...אנחנו באופן מיני, פועלים קצת אחרת. בשנת 2000, רוזמרי בסון, חקרה את נושא החשק והעוררות המינית בקרב נשים, והגדירה את הדברים מזווית אחרת. זווית חדשה ומתאימה יותר לנשים. לפי בסון, לנשים סיבות רבות להיכנס לפעילות מינית מלבד הדחף המיני הפיזי כפי שמתאר המודל הליניארי. קירבה, אינטימיות, חיזור, שיחה, או פעילות ארוטית כגון קריאה ארוטית או ריקוד ארוטי או צפייה בסרטים ארוטיים יכולים להוביל את האישה לעוררות. כשיש עוררות תופיע תשוקה וזה יעורר מוטיבציה להמשך הפעילות. המודל של בסון שהוא מעגלי ולא ליניארי,מבהיר שעבור נשים, המטרה שבפעילות מינית, אינה בהכרח להגיע לאורגזמה אלה, לחוות הנאה כללית שבה גם ביטויים פיזיים אך לא בלבד אלה, גם תחושות משמעותיות של חיבור ואינטימיות. מין כפועל יוצא לקשר. בחזרה למטופל שלי, ללא ספק, הוא פעל לפי המודל הגברי ולא התייחס לעובדה שהוא בזוגיות עם אישה, עד כמה שזה ישמע מצחיק...הגישה לסקס עם אישה צריכה להגיע בערוצים עקיפים ולעבור קודם דרך שלב החיזור. זאת טעות נפוצה בקרב גברים, לחשוב שנשים ניגשות למין באותו האופן שגברים עושים את זה. כשהתחלנו לעבוד בטיפול על איך צריך לחזר אחרי אישה, האיש אמר לי: "אם אני אתחיל לעשות את הדברים האלה, היא ישר תשאל אותי: מאיפה אתה מביא את הרעיונות האלה? מה השתגעת? המאהבת שלך מלמדת אותך את הדברים האלה?" אבל זה סיפור לפעם אחרת... והנה הטיפ הקטן לגברים: תתקדמו לאט, תכינו את עצמכם ואת הפרטנרית למפגש מיני. לא עם כניסתכם למיטה, אלה לפניכן. הכנה, זהו שם המשחק. תשלחו מסרונים אירוטים, תגיעו הביתה עם איזה פרח, אם אתם ביחד בבית, תגשו אליה ותנו לה נשיקה לוהטת ללא הסברים, מיד אחרי חן, תרפו ממנה ותפנו הלאה חזרה לעיסוקכם, תפתיעו אותה בהופעה מגרה, או אפילו בסטריפ-טיז, תבנו את האווירה המינית. כשתתחילו את הגירוי הפיזי בגופה, תעשו זאת מהפריפריה למרכז, בשיטת הבצל. המגע באזורים האירוגנים יישאר לשלב מתקדם יותר. תזכרו שנשיקה רטובה מדי או לשון יותר מדי חודרנית בעיתוי הלא נכון, יכולים להוריד את החשק באופן מידי... הכי חשוב: תהיו קשובים, תהיו מפוקסים, תתחברו לכל החושים, תקשיבו לנשימות, תתבוננו בשפת הגוף, תסניפו את הריח בצוואר שלה, תטעמו את פיה ותגעו ברכות בכל סנטימטר בגופה, תמיד שזה יהיה בהסכמה, לא לשכוח. אף אחד לא קורא מחשבות לכן, אל תתביישו לשאול: איך אוכל לענג אותך? האם זה טוב לך? מה את רוצה שאעשה בשבילך. וכד' בקיצור חברה, העבודה היא רבה...אך מהנה מי שבכל זאת מעוניין בהדרכה או בייעוץ נא לפנות אליי. צרו קשר עוד היום!


48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page