top of page
  • תמונת הסופר/תAlicia Vega

סקס בזמן היריון

עודכן: 29 בפבר׳ 2020

אז, מה קורה בזמן ההירון?

אתם לא חדשים בעיסוק המיני, הרי, אם אתם בהריון...

הדרך בה תמשיכו את חיי המין שלכם בזמן ההיריון, תהיה מבוססת על החוויה המינית אשר ניהלתם עוד לפניו. 

אמונות קודמות או עמדות שהיו לכם על סקס, מידת החופשיות שלכם אחד כלפי השני, או היכולת לנהל שיחות פתוחות על מיניותכם, כל אלה, לא הולכים להשתנות עקב ההריון. 

הגישות האלו, ימשיכו להיות כפי שהיו לפני כן. 

אם הדיאלוג בינכם הוא לא חופשי, או אפילו בעייתי, זה הזמן לעבוד על הזוגיות! (מוזמנים לבוא אליי..:)

ההריון עצמו וכמובן הילודה, עלולים להביא קשיי התמודדות שכדאי להיות מוכן להם.

אך בואו נחזור לנושא הסקס...

בזמן ההיריון, ישנה חזרה לקיום יחסי מין לצורך הנאה הרי, כרגע, אין כבר צורך בגלולות או בהתקן תוך רחמי או בקונדום מעצבן, וכל הפעילות המינית, תהיה פטורה מדאגות שהיו קודם. אברי המין של האישה זוכים לתפיחה מסוימת, מה שיכול להגביר את ההנאה, גם תנוחת האברים הפנימיים משתנה ואזור החיכוך של הרקמה הדגדגנית, נעשה יותר נגיש וגלוי. הבעל נהנה מאישה עגלגלה, שופעת קווים רכים ושדיים מלאים (תאמינו לי, ההיריון אצלו בראש, הופך אותך לאלת מין, בעיניו, את סופר ארוטית כרגע, בדיוק ההפך ממה שאת חושבת על עצמך..). 

מצד שני, סקס עלול, עבור חלק מהנשים, להיות פחות מהנה, בעיקר בשליש הראשון. כשאת מתמודדת עם השינוי במראה ובתחושות הגוף, כשאת מרגישה בחילות, עייפות וכבדות פיזית, הסקס הוא לא בראש מעיינייך...

וכמובן, בואו לא נשכח את השצף ההורמונלי שאת חווה בתחילת ההיריון, דבר המשנה את גישתך הרגשית והקוגניטיבית לסביבה.

מה אפשר לעשות? בראש ובראשונה, תשתפי את בן זוגך. תסבירי לו על רגשותייך ואם את לא כ"כ "בעניין", תבקשי ממנו להשקיע יותר בחיזור, במצבים רומנטיים, מסג' או אמבטיה מרגיע, זה תמיד מומלץ, אוננות הדדית ומיניות ללא דרישות, אלה דברים שיכולים לשפר את המצב. לפעמים תוך כדי המגע, מתעוררות התשוקה.

מצד הגבר לעיתים מתפתחת חרדת ה: "אוי, מה אני עושה? אני עלול לפגוע בעובר שלנו!!!" , או לחלופין רגשות קנאה של: "מישהו עכשיו יותר חשוב ממני!!!" ולמען האמת, האישה, עסוקה מאוד לגבי "התושב החדש בבטן שלה"...בכל מקרה, השליש הראשון להריון, הוא משמעותי לגבי ההמשך המיני של הזוג. יהיה עליכם למצוא את הערוץ המתאים לשניכם.

השליש השני מביא אתו הקלה מסוימת מבחינת תחושות האישה. כאן ההשקעה תהיה בלמצוא את התנוחה שהכי נוחה לכם, בין התנוחות האפשריות: האישה מעל, כפיות, תנוחה על הצד עם הרמת רגל, יידרש מכם להיות יצירתיים ולחקור אפשרויות חדשות, מה שתמיד מרענן את הקשר.

תזכרו: יחסי מין אינם פוגעים בעובר! 

עם השליש האחרון, נכנסים שוב פעם לקשיים כשהעובר כבר גדול וכבד, כשישנן צרבות או תחושה שהעובר גבוה מדי ולוחץ על הקיבה או כשלחלופין, התחושה היא, שהוא נמוך מדי והרחם לוחץ על האיברים שבסביבה, קרי מערכת השתן, לחץ על השלפוחית והשפכה וכמובן כאבי הגב שהם מופיעים גם בשליש הזה... 

בקיצור, תיהנו מהשליש האמצעי שהוא למעשה, שלושה חודשי חסד עבור ההריוניים...

מתי יש להימנע מלקיים יחסי מין מלאים? 

במידה והרופא שלך המליץ על כך, במידה ויש לך היסטוריה של כניסה ללידה מוקדמת, או מצב שבו השליה או חלק ממנה יושבת על צוואר הרחם, במצב של ירידת מים, או דמום, במקרה ובן זוגך סובל ממחלת מין פעילה, ישנם מצבים מורכבים נוספים אך ציינתי כאן את המשמעותיים ביותר. מעוניינים ביעוץ? אל תאססו, תפנו היום!


2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page